Tulajdonságok
Formátum | CD |
Előadások | 21 |
További adatok
Szóval egy egyén bármikor, saját szabad akaratából hirtelen azt mondhatja: Leszek.” Biztos vagyok benne, hogy nagyon kevés ember van itt, aki nem tapasztalta meg azt, hogy megrángatták, és leütötték, az élet átgázolt rajta, lábnyomok voltak a testén, és sokáig beteg volt, majd egyszer csak, minden ehhez kapcsolható ok nélkül, hirtelen azt mondja: „Nos, leszek.” És hirtelen már nem beteg, és elkezd hatékonnyá válni, és elkezd elérni dolgokat, és aktivizálódik. Fantasztikus. – L. Ron Hubbard
1951 őszén a világ figyelmét egy új háború vonta magára Koreában. Mind az Egyesült Államok, mind Kína bekapcsolódott a harcokba, és a konfliktus már-már ellenőrizhetetlenné vált. Az amerikai újságok főcímei országos készültséget sürgettek a fenyegető szovjet támadással szemben. Az Embert olyan erők veszélyeztették, amelyeken nem tudott úrrá lenni.
Ám eközben egy egészen másfajta robbanás volt készülőben: olyan, amely gyökeresen megváltoztatta azt az örök nézőpontot, miszerint az Ember áldozat”. Epicentruma a Kansas állambeli Wichitában, közelebbről a Douglas Avenue 211. számú házban, a növekvő és élénk Dianetika mozgalom serény központjában volt.
Az Egyesült Államok minden tájáról jöttek a tanulók, hogy auditálni tanuljanak, és minden héten meghallgassák L. Ron Hubbard várva várt előadásait. Ezekben elmondta, milyen eredményeket ért el a folyamatban lévő kutatásai során, amelyek a Dianetika kiadását követő 17 hónapban az emberi elme még több titkát tárták fel.
Októberben ezt a tudást a Logikák és az Axiómák képében rendszerbe foglalta, és egy auditoroknak rendezett rendkívüli konferencián közzétette. Ezen a tíz előadásból álló sorozaton keresztül – A Logikák és az Axiómák – nemcsak hogy minden eddigi felfedezését tisztázta, hanem merész, új irányt is szabott mindannak, ami ezután következett. Mert a felfedezései között volt egy tényező, amely kitűnt a többi közül: az ÖNDETERMINIZMUS.
Az Ember tehát nem egy falevél volt, amelyet a vakszerencse fúj erre-arra. Az Axiómákból az a kemény, rideg tény származott, hogy a lény kizárólag saját beleegyezése révén válik aberrálttá.
Ezzel az esetek kezelésének teljesen új távlata nyílt meg. Míg az ERŐFESZÍTÉS inger-reakció mechanizmusát a Dianetika vizsgálta, az EMÓCIÓ komplexitását pedig A túlélés tudománya térképezte fel, kiderült, hogy egy újabb tényező szolgál mindkettő alapjául, és az aberrációt is ez tartja a helyén: a GONDOLAT.
L. Ron Hubbard mind a háromra – GONDOLAT, EMÓCIÓ és ERŐFESZÍTÉS – gondot akart fordítani, ezért kifejlesztette a Haladó eljárásmód „Tizenöt akcióját”, és novemberben felfedezéseit teljes egészükben megjelentette egy új könyvben, a Haladó eljárásmód és axiómák címűben.
Ezután azt is bejelentette, hogy még ugyanabban a hónapban egy professzionális tanfolyamot fog tartani, amelyen megtanítja majd a könyvben található összes anyag alkalmazását. A jelentkezőknek személyesen kellett megjelenniük a wichitai Alapítványnál – és jöttek is szép számmal. Így indult a professzionális tanfolyam és a tizenegy előadásból álló Gondolat, emóció és erőfeszítés című sorozat.
Az általa közzétett felfedezések között a legjelentősebb a KISZOLGÁLÓ FAKSZIMILE eredeti és teljes leírása volt, amely részletezte azt, hogy milyen mechanizmusok által posztulálja egy lény a saját betegségeit és fogyatékosságait. Ott volt továbbá az is, hogy hogyan és miért jön létre ez a dramatizáció, illetve mi minden rejtőzik mögötte: a POSZTULÁTUMOKTÓL és az ELSŐDLEGES GONDOLATTÓL a HIT anatómiájáig és a TELJES FELELŐSSÉG felé vezető útig.
Röviden, itt bontakozik ki a teljes kép a Logikák és Axiómák rendszerbe foglalásától (A Logikák és az Axiómák előadások) a Haladó eljárásmód technikáin át, amelyek ezeknek az axiómáknak az eredményeit hasznosítják (Haladó eljárásmód és axiómák könyv), a professzionális tanfolyamig, amely megtanít a teljes használatukra és alkalmazásukra (Gondolat, emóció és erőfeszítés előadások).
Ezek tehát azok a felfedezések, amelyek a Dianetikáról a Szcientológiára váltást, valamint az OKOZATRÓL OKRA váltást jelezték.